Elektropolisaj Kimyasalları

Elektropolisaj (elektro-parlatma), uygun bir çözelti ve elektrik akımı kullanarak anodik akım altında metal yüzeyinden mikron boyutunda iyonlar koparılarak metalin parlatılması işlemidir. Uygulamanın amacı, kir ve mamül atıklarının metal yüzeye tutunmasını zorlaştırmak ve yüzeyin temizlenebilirliğini iyileştirmektir.

Parlatmanın yanı sıra, elektropolisaj işlemi çapak giderme, lehim ve kaynak işlemlerinden kaynaklanan yüzeydeki matlık ve renk değişimlerin giderilmesi ve pasivasyon amacıyla kullanılır.

İşlem sonunda parlatılmış metalin fiziksel özellikleri değişmez ve aynı zamanda metalin korozyon ve aşındırma direnci artar. Paslanmaz çelik ve titanyum malzemelere uygulanan Elektropolisaj kimyasalları, paslanmaz çelik malzemelerde korozyon direncini iyileştirildiği bilinmektedir.

Bu nedenle, yüksek korozyon koruması ve yüzey temizliğinin kritik olduğu endüstrilerde elektropolisaj, önemli bir proses haline gelmiştir.


  • EPOL Elektropolisaj Parlatma Kimyasalları Ürün Grubu: Paslanmaz çelik ve titanyum malzemelerden curuf alma, kaynak lekesi temizlenmesi veya parlatma işlemleri için geliştirilmiş ürün grubumuzdur.


Daha detaylı ürün bilgisi için E-kataloğumuza bakabilir, her türlü soru ve talebiniz için sales@inokleen.com adresine yazabilir veya   +90 232 502 48 26 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.