Kireç Sökme Kimyasalları

Kireç, sert suların neden olduğu, içeriğinde magnezyum ve kalsiyum iyonları bulunduran bir maddedir. Kirecin rengi kirli beyazdır. Demir bileşenlerinin varlığına göre kirecin renginin değiştiği de görülebilir. Eski borular, sıcak su boruları, sert suyun geçtiği tesisatlarda yaygın olarak kireç oluşumu gözlemlenir.

Kireç sökme kimyasalları kireç oluşumunun temizlenmesinde rol oynar. Kireç sökme kimyasalları endüstriyel boyuttadır. Kireçten kaynaklı olarak ısıtma veya tesisatların çalışma sistemleri zarar görebilir ya da bozulabilir.

Kireç sökme kimyasallarının kullanımı ile kirecin yok edilmesi mümkündür. Kireç sökme kimyasalları daldırma ya da basınçla kireçli yüzeylerden dolaştırılarak uygulanmaktadır. Bakır, çelik, paslanmaz, demir, plastik conta gibi malzemeler için uyumludur.

Özellikle; eşanjör ve plastik enjeksiyon kalıplarında kullanım için önerilmektedir.


  • DES Kireç Sökme Kimyasalları Ürün Grubu: Sistemlerden ve metal yüzeylerden birikmiş olan kireç ve benzeri yapıların temizlenmesi için geliştirilmiş olan kimyasal ürün grubumuzdur.


Daha detaylı ürün bilgisi için E-kataloğumuza bakabilir, her türlü soru ve talebiniz için sales@inokleen.com adresine yazabilir veya   +90 232 502 48 26 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.