Pas Alma Kimyasalları

Pas, metal yüzeylerin oksitlenmesi ve pul pul dökülmesidir. Nem varlığında paslanma süreci hızlanır. Endüstride ve günlük yaşamda paslanma olayı istenmeyen bir durumdur. Proseslerin çoğunda yavaşlamaya ve olumsuz etkilere sebep olur. Paslanmadan korunmak için birçok farklı yöntem geliştirilmiştir. Pas alma işlemi, genellikle asidik bir ortamda gerçekleştirilir.

Oluşan pasın ve metal yüzeyinin türüne, pasın boyutu ve derinliğine göre kullanılan ürünler ve kullanım dozajları değişiklik göstermektedir.

Bu işlem; daldırma, manuel olarak spreyleme ile temizleme olmak üzere farklı şekillerde yapılmaktadır. Kanserojen bileşen içermeyen pas alma kimyasallarımız ile paslı yüzeylerden bu tabakanın etkili bir şekilde çıkarılması sağlanabilir. Paslı yüzey, daldırma yönteminde kimyasal içerisinde ayarlanan dozajda kimyasal içerisinde bekletilirken sprey başlıkla püskürtme yönteminde kimyasal, metal üzerine uygulanır. Temizleme süresi, pas türü ve yoğunluğuna göre değişiklik gösterir.

İşlem sonunda parçanın durulanması ve üzerinde nem kalmaması amacıyla kurutulması önem teşkil etmektedir. İşlem sonrası yüzeyler üzerinde atak veya korozyonun önlenmesi için korozyon inhibitörleriyle zenginleştirilen pas alma ürünleriyle etkili bir sonuç alınması mümkün hale gelmektedir.


  • RUST Pas Alma Kimyasalları Ürün Grubu: Çelik, Bakır, Pirinç ve Alüminyum gibi malzemelerin yüzeylerinde oluşan oksit ve pas tabakalarının temizlenmesi için geliştirilmiş ürün grubumuzdur. Konsantre ve kullanıma hazır ürün çeşitliliği olan RUST serisi ürünler üretimde veya kalıpların bakıma alınan metal parçaların ve boya öncesi oksitlerinin temizlenmesinde kullanılan kimyasal ürün grubumuzdur.


Daha detaylı ürün bilgisi için E-kataloğumuza bakabilir, her türlü soru ve talebiniz için sales@inokleen.com adresine yazabilir veya   +90 232 502 48 26 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.